Go back

Products

Show all

Farby olejne

Showing 1–12 of 35 results

Produktów na stronie: 12 36

Szeroki asortyment naszego sklepu obejmuje farby olejne. To popularne wyroby wykorzystywane do malowania zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. W ofercie mamy środki artystyczne w wielu kolorach. Proponujemy też gotowe zestawy, w których znajduje się kilka lub kilkanaście tubek. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień!

Co charakteryzuje wysokiej jakości farby olejne?

Od wielu lat działamy na rynku jako producent takich wyrobów jak farby olejne. Przy ich przygotowywaniu dbamy o to, by były jak najwyższej jakości. Dzięki temu podczas malowania artysta dysponuje artykułami zapewniającymi przede wszystkim doskonałą głębię. Siła barwiąca jest w tym wypadku znacznie lepsza niż przy zastosowaniu innych środków artystycznych. Kolory są żywe i intensywne, a poprzez możliwość mieszania z różnymi materiałami opisywane medium charakteryzuje się mnogością odcieni. Takie właściwości sprawiają, że malowanie farbami olejnymi, które oferujemy m.in. w atrakcyjnych cenowo zestawach, pozwala na stworzenie prac o dużej złożoności i wielu detalach.

Mając na uwadze parametry wspomnianych wyrobów, sprzedajemy je w tubkach po odpowiednio zrealizowanym ucieraniu. Dzięki temu zapobiegamy rozwarstwianiu się materiału przy jego wielokrotnym użyciu. Warto pamiętać, że doskonałą stabilność oraz trwałość ma tylko najwyższej jakości farba olejna. Kolory także pozostają intensywne przy długim czasie korzystania z jednej tubki. Wynika to z faktu pozostawania mieszanki pigmentu i oleju w niezmienionym stanie. Dostępne w zestawach artykuły do malowania, które proponujemy, są ponadto odporne na pękanie. Należy jednak korzystać z nich poprzez stosowanie właściwych technik – grubość warstw powinna zależeć w tym wypadku od parametrów podłoża. W razie wątpliwości przy zakupie zapewniamy fachowe doradztwo.

W jaki sposób rozcieńcza się farby olejne?

Opisywane produkty z powodzeniem można rozcieńczać, jednak istotne jest, by w tym zakresie wykonywać poszczególne czynności w odpowiedni sposób. Podstawową zasadą jest przeprowadzanie wspomnianego połączenia farby olejnej z rozpuszczalnikiem na palecie. Zalecamy unikanie realizacji takiego procesu bezpośrednio na podłożu, które zostało wybrane do malowania. Uzyskanie mniejszej intensywności kolorów w tym wypadku zagwarantują takie dodatki jak terpentyna czy benzyna. Zestawy naszych środków artystycznych idealnie nadają się do rozcieńczania. Jego przeprowadzenie jest proste i pozostaje bez wpływu na stabilność czy trwałość farb olejnych. Wynika to z wysokiej jakości ich przygotowania, którą zapewniamy.

Jak można malować za pomocą farb olejnych?

Tworzenie obrazów na płótnie to podstawowe zastosowanie opisywanych produktów. Ich intensywne kolory i możliwość wygodnego mieszania bezpośrednio na płótnie to cechy, które są cenione przez artystów zajmujących się malowaniem. Zestawy farb olejnych dostępne w naszym sklepie internetowym wykorzystuje się najczęściej na materiałach z uprzednio naniesioną podmalówką. Należy przy tym pamiętać o stosowaniu coraz grubszych warstw. Kolejne powłoki muszą być tłustsze od poprzednich, dlatego zalecamy zwiększanie dodatków w postaci olejów. Wspomniana już terpentyna będzie natomiast odpowiednim rozpuszczalnikiem do farb olejnych wykorzystanych właśnie jako cieńsza, rzadsza podmalówka.

Użycie opisywanych środków artystycznych w procesie malowania na płótnie często łączy się ponadto z wykonaniem efektu laserunkowego. To zaawansowane techniki, które zapewniają jednak idealnie odwzorowanie kolorów na obrazie. Przy zmianie tonu bądź barwy w ten sposób, również obowiązuje zasada zwiększania zawartości oleju w każdej kolejnej warstwie. Sprzedawane przez nas zestawy świetnie sprawdzą się przy przygotowywaniu prac z uwzględnieniem wspomnianych technik. Zapewniamy najwyższą jakość oferowanych produktów i ich atrakcyjne ceny. Gwarantujemy krótki czas realizacji zamówień. Klientów zainteresowanych dokładniejszymi informacjami na temat poszczególnych wyrobów z asortymentu, w tym także tych proponowanych w zestawach do malowania w wielu kolorach, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

News

 • Akademia Astra_szkolenia dla nauczycieli
  Astra Academy – a training program for teachers

  The Astra Academy Education and Training Program is a free project aimed at preschool, early childhood and art teachers who wish to improve their professional skills in the development of children’s fine motor skills.

 • Frutolina
  Frutolina – magic plastic mass now on sale

  Frutolina, is a plastic mass designed for creative play and to support children’s sensory development. Its hallmark is an extremely intense fruity fragrance, which, combined with appropriately selected colors, creates a whole new dimension of play.

 • pastele-olejne
  Oil pastels – learn 3 inspirations for extraordinary artwork

  Drawing and painting are some of the best ways to express yourself and your own emotions through art. Can anyone, regardless of age, paint a picture with oil pastels? Here’s a hint – use some simple tips and create amazing works of art together with us.

More articles