Media malarskie do farb

Mostrando el único resultado

Produktów na stronie: 12 36

Profesjonalne media malarskie zmieniają właściwości farb. Ich odpowiednie użycie przynosi wiele korzyści na czele z zabezpieczeniem wykonanej pracy przed uszkodzeniami. Służą też do wielu innych celów, a znajomość ich działania przydaje się każdemu amatorowi i zawodowemu plastykowi. Są one powszechnie używane w pracowniach artystycznych. Dobrze dobrane mogą być pomocnikami każdego twórcy.

Czym są media malarskie?

Właściwości mediów malarskich są tak zróżnicowane, jak same te substancje. Stanowią one grupę preparatów o płynnej lub półpłynnej konsystencji, wykonanych z surowców naturalnych lub sztucznych. Na wiele różnych sposobów wpływają na gęstość, ton i strukturę farb, pozwalając między innymi na:

 • utrwalenie powierzchni gotowych dzieł akrylowych, olejnych, wodnych czy wykonanych pastelami, ołówkiem lub węglem,

 • stworzenie past o zróżnicowanych zastosowaniach,

 • uzyskanie nietypowych efektów wizualnych,

 • pogłębienie kolorów lub zwiększenie połysku,

 • ułatwienie wykonywania skomplikowanych projektów artystycznych.

Media malarskie przydatne w technikach olejnych, wodnych, akrylowych

W technice olejnej najbardziej znanymi i najchętniej używanymi mediami malarskimi są: terpentyna, sykatywa, olej żywiczny i lniany oraz werniks. Z kolei wśród preparatów akrylowych wyróżniają się te, które opóźniają schnięcie i zmieniają strukturę, połysk i gęstość farb. Do akwareli często wykorzystuje się płyny maskujące, gumę arabską i żółć wołową, a do prac wykonanych pastelami lub ołówkiem – fiksatywy. Ze znajdujących się w asortymencie sklepu Astra mediów malarskich wybraliśmy kilka, które szczególnie polecamy amatorom różnych technik artystycznych.

Bezzapachowa terpentyna Astra Artea

Powszechnie znana i kojarzona ze sztuką terpentyna jest rozpuszczalnikiem roślinnym pozyskiwanym z żywicy drzew iglastych, głównie sosny. Bywa używana w pracowniach malarskich do rozrzedzania farb olejnych. Dzięki niej można zmienić ich konsystencję i skrócić czas wysychania. Dodatek tego medium zmienia też naniesione kolory i sprawia, że stają się bardziej matowe.

Najczęściej stosuje się ją jednak jako środek do mycia przyborów, takich jak pędzle, szpachle i gąbki. Z reguły ma bardzo silny zapach, z powodu którego należy dokładnie wywietrzyć pracownię po jej użyciu. Terpentyna marki Astra Artea jest jednak produktem bezzapachowym, co stanowi jej niepodważalną zaletę. Można kupić ją w niewielkich butelkach idealnych dla hobbystów i początkujących twórców dopiero zaczynających posługiwanie się farbami olejnymi i zapoznających się z właściwościami mediów malarskich.

Zainteresowanym polecamy też terpentynę balsamiczną tej samej marki, również dostępną w naszym sklepie internetowym.

Olej lniany Astra Atrea

Kolejnym specyfikiem z linii Astra Artea przeznaczonym do rozrzedzania farb olejnych jest olej lniany. Używa się go też do ich przyrządzania z sypkich barwników. Ułatwia aplikację kolorów na płótno i różnicowanie tłustości poszczególnych warstw. Jest to jego ważną właściwością, ponieważ zewnętrzna powierzchnia obrazu olejnego powinna być bardziej tłusta niż jego podkład. Olej lniany wykorzystywany jest także do zabezpieczania drewna przed uszkodzeniami. Produkt Astra Artea ma dodatkowo przyjemny zapach.

Spoiwo akrylowe Astra Artea

Innym produktem tej marki jest należące do artykułów artystycznych spoiwo akrylowe. Przeznaczone zostaje zwykle do sporządzania farb wodorozcieńczalnych z suchych pigmentów lub specjalnych preparatów. Stosowane jako bezbarwny lakier nadaje się również do zabezpieczania pomalowanych powierzchni. Ponieważ może być używane do zmieniania właściwości farb rozpuszczalnych w wodzie, także zaliczamy je do polecanych przez nas mediów malarskich.

Profesjonalne media malarskie do różnych technik plastycznych

W zależności od tego, jakie rodzaje farb wybiera twórca, powinien dopasować do nich odpowiednie media malarskie. Najpotrzebniejsze z nich znajdują się w asortymencie sklepu internetowego Astra Polska. To tutaj każdy początkujący i profesjonalny artysta znajduje podstawowe artykuły, które pomagają mu w realizowaniu swoich projektów.

Noticias

 • Academia Astra: programa de formación para profesores

  El Programa de Educación y Formación de Astra Academy es un proyecto gratuito dirigido a profesores de preescolar, educación infantil y arte que deseen mejorar sus competencias profesionales en el desarrollo de la motricidad fina de los niños.

 • Frutolina – masa plástica mágica ya a la venta

  Frutolina, es una masa de plástico diseñada para el juego creativo y para favorecer el desarrollo sensorial de los niños. Su sello distintivo es una fragancia afrutada inusualmente intensa que, combinada con colores adecuadamente seleccionados, crea toda una nueva dimensión de juego.

 • Pasteles al óleo – descubre 3 inspiraciones para obras de arte extraordinarias

  Dibujar y pintar son algunas de las mejores formas de expresarse y expresar las propias emociones a través del arte. ¿Puede cualquier persona, independientemente de su edad, pintar un cuadro con pasteles al óleo? Te damos una pista: sigue unos sencillos consejos y crea increíbles obras de arte con nosotros.

Más artículos