Ołówki do szkicowania, nauki pisania, z gumką

Mostrando 1–12 de 50 resultados

Produktów na stronie: 12 36

Mogłoby się wydawać, że wybór ołówka nie jest niczym trudnym – wiele osób skupia się na jego ładnym designie czy po prostu niskiej cenie. Profesjonaliści wiedzą jednak, jak ważne są również inne właściwości tych przyborów. W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy te artykuły mają służyć do rysowania, czy może nauki pisania. Potrzebny jest Ci miękki lub twardy ołówek z gumką? W naszym sklepie internetowym Astra mamy szeroki wybór różnych produktów. Wystarczy, że się rozejrzysz! 

Jakie rodzaje ołówków można wyróżnić?

Najczęstszym i najprostszym kryterium podziału jest ten ze względu na twardość. Ołówki miękkie oznaczone są literą B (zwykle skala zaczyna się od B, a kończy na B9). Pośrodku znajdują się produkty o oznaczeniach HB i F. Twarde grafitowe rysiki podpisywane są jako H (np. do nauki pisania). Kreski robione tym z cyfrą 9 są najbardziej wyraźne. Idealne ołówki do rysowania z gumką to te miękkie, czyli:

 • 4B–6B (wykorzystywane są głównie do cieniowania), 

 • 2B (umożliwiają tworzenie niewielkich szkiców, np. wtedy, kiedy planuje się większą pracę).

HB czy F to idealne ołówki do nauki pisania. Te z oznaczeniem H zbliżone są do długopisu, dlatego nie poleca się ich używać do tworzenia rysunków, chyba że technicznych. 

Podział ołówków ze względu na materiał, z którego są zrobione

Można wyróżnić twarde lub miękkie ołówki do rysowania lub nauki pisania z gumką lub bez, które są:

 • drewniane,

 • automatyczne,

 • mechaniczne.

Z tymi pierwszymi ołówkami ma się do czynienia już od najmłodszych lat. Ich zaletą jest niewielka cena i to, że występują w różnych stopniach twardości. Wadą podczas ich stosowania może być to, że wymagają ciągłego strugania, a także są delikatne, bardzo często mogą się więc łamać. Niektóre z nich są z gumką.

Najlepszy miękki lub twardy ołówek do nauki pisania to ten automatyczny. Do rysowania też może być bardzo dobry, zwłaszcza jeżeli chodzi o szkice małoformatowe, gdzie trzeba pokazać dużo szczegółów. Taki artykuł przede wszystkim nie wymaga temperowania, więc zawsze ma tę samą średnicę. Ostatni z wymienionych ołówków, czyli mechaniczny rysik, różni się od automatycznego tylko tym, że grafit wysuwa się samoczynnie, bez wciskania specjalnej sprężyny. Wkłady bardzo wolno się zużywają, więc to wydajny produkt. 

Jaki ołówek powinieneś wybrać na początek nauki rysowania?

Jeśli dopiero zaczynasz ze szkicowaniem i nie chcesz wydawać na swoje pierwsze przybory zbyt wielu pieniędzy, zainwestuj w drewniane ołówki do rysowania z gumką. Warto wybrać kilka rodzajów, pomiędzy 2B a 6B (miękkie). Taki zestaw powinien wystarczyć na kilka tygodni intensywnego używania. Jeśli staniesz się bardziej zaawansowanym rysownikiem, możesz spróbować z ołówkami automatycznymi (pozwalają na precyzyjne ruchy) lub mechanicznymi (szybciej się nimi operuje).

Jakie ołówki będą najlepsze dla dzieci?

W przypadku dzieci wybór może być podobny jak u początkujących. Polecamy zwłaszcza drewniany ołówek z gumką, który da poczucie kontroli nad tworzonym rysem. Do nauki pisania przydadzą się natomiast te twardsze modele, ponieważ pozwolą na zachowanie stabilności ręki, co jest niezwykle ważne przy zapisywaniu liter. Do rysowania nadadzą się miękkie warianty. Do takiego zestawu warto dołączyć od razu temperówkę. Można również pomyśleć nad kolorowymi ołówkami, które będą przyciągały wzrok.

Jakie ołówki znajdziesz w naszej ofercie i dlaczego warto je kupić?

Dostępne w naszym sklepie ołówki przydadzą się zarówno do nauki pisania, jak i rysowania. Skorzystają z nich nie tylko profesjonaliści, ale także najmłodsi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem. Tym pierwszym mamy do zaoferowania całe zestawy przyborów do szkicowania z dokładnymi oznaczeniami poziomu twardości (miękkie, twarde, półtwarde). Dzieci z pewnością zainteresują kolorowe ołówki z gumką i temperówką w komplecie. 

Wszystkie wyroby do rysowania lub nauki pisania są tworzone przez firmę Astra. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka jakość wykonania, trwałość, elastyczność i to, że wygodnie się ich używa. Ich koszt również nie jest duży. Takie ołówki (zwłaszcza z gumką) z pewnością sprawdzą się u wielu osób. Zachęcamy do ich kupna!

Noticias

 • Academia Astra: programa de formación para profesores

  El Programa de Educación y Formación de Astra Academy es un proyecto gratuito dirigido a profesores de preescolar, educación infantil y arte que deseen mejorar sus competencias profesionales en el desarrollo de la motricidad fina de los niños.

 • Frutolina – masa plástica mágica ya a la venta

  Frutolina, es una masa de plástico diseñada para el juego creativo y para favorecer el desarrollo sensorial de los niños. Su sello distintivo es una fragancia afrutada inusualmente intensa que, combinada con colores adecuadamente seleccionados, crea toda una nueva dimensión de juego.

 • Pasteles al óleo – descubre 3 inspiraciones para obras de arte extraordinarias

  Dibujar y pintar son algunas de las mejores formas de expresarse y expresar las propias emociones a través del arte. ¿Puede cualquier persona, independientemente de su edad, pintar un cuadro con pasteles al óleo? Te damos una pista: sigue unos sencillos consejos y crea increíbles obras de arte con nosotros.

Más artículos