Ołówki do szkicowania, nauki pisania, z gumką

Visualizzazione di 1-12 di 50 risultati

Produktów na stronie: 12 36

Mogłoby się wydawać, że wybór ołówka nie jest niczym trudnym – wiele osób skupia się na jego ładnym designie czy po prostu niskiej cenie. Profesjonaliści wiedzą jednak, jak ważne są również inne właściwości tych przyborów. W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy te artykuły mają służyć do rysowania, czy może nauki pisania. Potrzebny jest Ci miękki lub twardy ołówek z gumką? W naszym sklepie internetowym Astra mamy szeroki wybór różnych produktów. Wystarczy, że się rozejrzysz! 

Jakie rodzaje ołówków można wyróżnić?

Najczęstszym i najprostszym kryterium podziału jest ten ze względu na twardość. Ołówki miękkie oznaczone są literą B (zwykle skala zaczyna się od B, a kończy na B9). Pośrodku znajdują się produkty o oznaczeniach HB i F. Twarde grafitowe rysiki podpisywane są jako H (np. do nauki pisania). Kreski robione tym z cyfrą 9 są najbardziej wyraźne. Idealne ołówki do rysowania z gumką to te miękkie, czyli:

 • 4B–6B (wykorzystywane są głównie do cieniowania), 

 • 2B (umożliwiają tworzenie niewielkich szkiców, np. wtedy, kiedy planuje się większą pracę).

HB czy F to idealne ołówki do nauki pisania. Te z oznaczeniem H zbliżone są do długopisu, dlatego nie poleca się ich używać do tworzenia rysunków, chyba że technicznych. 

Podział ołówków ze względu na materiał, z którego są zrobione

Można wyróżnić twarde lub miękkie ołówki do rysowania lub nauki pisania z gumką lub bez, które są:

 • drewniane,

 • automatyczne,

 • mechaniczne.

Z tymi pierwszymi ołówkami ma się do czynienia już od najmłodszych lat. Ich zaletą jest niewielka cena i to, że występują w różnych stopniach twardości. Wadą podczas ich stosowania może być to, że wymagają ciągłego strugania, a także są delikatne, bardzo często mogą się więc łamać. Niektóre z nich są z gumką.

Najlepszy miękki lub twardy ołówek do nauki pisania to ten automatyczny. Do rysowania też może być bardzo dobry, zwłaszcza jeżeli chodzi o szkice małoformatowe, gdzie trzeba pokazać dużo szczegółów. Taki artykuł przede wszystkim nie wymaga temperowania, więc zawsze ma tę samą średnicę. Ostatni z wymienionych ołówków, czyli mechaniczny rysik, różni się od automatycznego tylko tym, że grafit wysuwa się samoczynnie, bez wciskania specjalnej sprężyny. Wkłady bardzo wolno się zużywają, więc to wydajny produkt. 

Jaki ołówek powinieneś wybrać na początek nauki rysowania?

Jeśli dopiero zaczynasz ze szkicowaniem i nie chcesz wydawać na swoje pierwsze przybory zbyt wielu pieniędzy, zainwestuj w drewniane ołówki do rysowania z gumką. Warto wybrać kilka rodzajów, pomiędzy 2B a 6B (miękkie). Taki zestaw powinien wystarczyć na kilka tygodni intensywnego używania. Jeśli staniesz się bardziej zaawansowanym rysownikiem, możesz spróbować z ołówkami automatycznymi (pozwalają na precyzyjne ruchy) lub mechanicznymi (szybciej się nimi operuje).

Jakie ołówki będą najlepsze dla dzieci?

W przypadku dzieci wybór może być podobny jak u początkujących. Polecamy zwłaszcza drewniany ołówek z gumką, który da poczucie kontroli nad tworzonym rysem. Do nauki pisania przydadzą się natomiast te twardsze modele, ponieważ pozwolą na zachowanie stabilności ręki, co jest niezwykle ważne przy zapisywaniu liter. Do rysowania nadadzą się miękkie warianty. Do takiego zestawu warto dołączyć od razu temperówkę. Można również pomyśleć nad kolorowymi ołówkami, które będą przyciągały wzrok.

Jakie ołówki znajdziesz w naszej ofercie i dlaczego warto je kupić?

Dostępne w naszym sklepie ołówki przydadzą się zarówno do nauki pisania, jak i rysowania. Skorzystają z nich nie tylko profesjonaliści, ale także najmłodsi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem. Tym pierwszym mamy do zaoferowania całe zestawy przyborów do szkicowania z dokładnymi oznaczeniami poziomu twardości (miękkie, twarde, półtwarde). Dzieci z pewnością zainteresują kolorowe ołówki z gumką i temperówką w komplecie. 

Wszystkie wyroby do rysowania lub nauki pisania są tworzone przez firmę Astra. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka jakość wykonania, trwałość, elastyczność i to, że wygodnie się ich używa. Ich koszt również nie jest duży. Takie ołówki (zwłaszcza z gumką) z pewnością sprawdzą się u wielu osób. Zachęcamy do ich kupna!

Notizie

 • Astra Academy – programma di formazione per insegnanti

  Il programma di istruzione e formazione di Astra Academy è un progetto gratuito rivolto agli insegnanti di scuola materna, della prima infanzia e di arte che desiderano migliorare le proprie competenze professionali nello sviluppo della motricità fine dei bambini.

 • Frutolina – massa magica in plastica ora in vendita

  Frutolina è una massa di plastica progettata per il gioco creativo e per sostenere lo sviluppo sensoriale dei bambini. Il suo tratto distintivo è una fragranza fruttata insolitamente intensa che, abbinata a colori opportunamente selezionati, crea una nuova dimensione di gioco.

 • Pastelli a olio: scoprite 3 ispirazioni per opere d’arte straordinarie

  Il disegno e la pittura sono tra i modi migliori per esprimere se stessi e le proprie emozioni attraverso l’arte. Chiunque, indipendentemente dall’età, può dipingere un quadro con i pastelli a olio? Ecco un suggerimento: seguite alcuni semplici consigli e create insieme a noi fantastiche opere d’arte.

Altri articoli