Artykuły plastyczne i piśmiennicze dla profesjonalistów – co wybrać?

15|03|2021

Artykuły plastyczne i piśmiennicze dla profesjonalistów – co wybrać?

Artea – produkty tylko dla zawodowców?


Nic podobnego! Ponadprzeciętna jakość w połączeniu z konkurencyjną ceną spowodowały, że po akcesoria malarskie i piśmiennicze marki Artea szybko zaczęli sięgać także hobbiści. W szczególności polecamy farbypastelowe i tempery – skierowane głównie do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z farbami olejnymi i wciąż nanoszą na płótno wiele poprawek. Oferowane produkty są dostępne w opakowaniach o różnych pojemnościach – dla wygody kupującego. Dostępny asortyment odpowiada nie tylko na potrzeby zawodowców. Każdy, kto chce rozwijać swój talent w domowym zaciszu, znajdzie w tej kategorii coś dla siebie.

Farby i pastele

Do malowania na różnych podłożach najlepiej nadają się artystyczne farby akrylowe. Są one przeznaczone do stosowania na:

  • papierze,

  • płótnie,

  • drewnie,

  • szkle,

  • tynku.

Zawarte w nich trwałe pigmenty wyróżniają się dobrą odpornością na światło – można je rozcieńczać wodą. Schną bardzo szybko, tworzą zwartą i elastyczną błonę. Ich dużą zaletą jest też trwałość. Jeśli jesteś artystą malującym ikony albo dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z profesjonalnym malarstwem, idealna będzie dla Ciebie wodorozcieńczalna farba tempera. Podczas schnięcia staje się matowa i delikatna jak aksamit. Doskonale nanosi się ją na różne podłoża. Zastosowanie znajduje głównie w malarstwie sztalugowym, ściennym i w polichromii.

Proponujemy też farby pastelowe w wersji:

  • olejnej – wytwarzane na bazie oleju i wosku, występują najczęściej w sztyfcie – wyróżnia je intensywność kolorów, z powodzeniem możesz je stosować razem z innymi produktami,

  • suchej – na bazie pigmentów z domieszką spoiwa żywicznego; występują w formie sztyftu o przekroju okrągłym, kwadratowym lub w postaci ołówka – wykorzystasz je do cieniowania; pamiętaj, aby po zakończeniu prac zabezpieczyć je lakierem, ponieważ w ten sposób zapobiegniesz rozmazaniu i blaknięciu kolorów.

Akcesoria malarskie

Jeśli pracujesz w biurze i codziennie wykonujesz różnego rodzaju odbitki na papierze, może być Ci potrzebny wysokiej jakości tusz malarski oraz kreślarski. Produkty Artea doskonale kryją i mogą być stosowane na materiałach takich jak:

  • kalka techniczna,

  • papier,

  • karton.

Pamiętaj jednocześnie, że tego typu podłoże będzie dość cienkie i stosunkowo szybko przemaka. Z tego też powodu nie nadaje się zbytnio do farb akrylowych czy plakatowych. To częsty błąd początkujących artystów. Zdecydowanie lepszy jest brystol lub profesjonalne podobraziemarskie, sprzedawane w różnych rozmiarach. Do zestawu są dołączone lekkie drewniane ramy oraz zszywki i komplet klinów rozporowych. Bez przeszkód stworzysz swoje obrazy na trwałych, solidnych materiałach.

W tej kategorii produktów dużym zainteresowaniem cieszą się też zestawy do marmurkowania, czyli profesjonalne akcesoria do tworzenia ozdobnej papeterii.

Artykuły piśmiennicze

Długopisy automatyczne w eleganckim etui, tusz kreślarski, komplety ołówków, pióra wieczne, to również dobre pomysły na prezent – zarówno dla ucznia, jak i zawodowego projektanta. Zestawy artystyczne doszkicowania z certyfikatem FSC pakujemy w stylowe metalowe pudełka. To nieodłączny atrybut każdego rysownika – niezależnie od tego, czy pracuje w biurze, czy w plenerze. W komplecie znajdziesz sześć ołówków o różnej twardości, od bardzo miękkich typu 3B, po twarde 2H. Wszystkie mają heksagonalny kształt, który z łatwością dopasowuje się do dłoni. Takiego rodzaju profesjonalne ołówki przydadzą się też w szkole – np. na plastyce czy rysunku technicznym.

Wysoka jakość w dobrej cenie

Spodobały Ci się nasze propozycje dla zawodowców i hobbystów? Zastanawiasz się, gdzie kupić artykuły marki Artea? Wejdź na stronę internetową astrapolska.pl – tam zapoznasz się z pełnym asortymentem przyborów piśmienniczych i malarskich. Przy każdym produkcie umieściliśmy odnośnik „gdzie kupić”. Wystarczy, że w niego klikniesz, a ukaże Ci się lista sklepów partnerskich. Zamówisz w nich wysokiej jakości farby, tusze czy podobrazia malarskie. Zobacz, jakie to proste – wszystko masz na wyciągnięcie ręki!