Prace plastyczne na Dzień Babci i Dzień Dziadka – z czego je wykonać?

14|01|2022

Prace plastyczne na Dzień Babci i Dzień Dziadka – z czego je wykonać?

Wazonik, sztuczne kwiaty czy piękna laurka dla babci i dziadka z okazji ich święta? To tylko kilka z pomysłów na wyjątkowe prace plastyczne, które z pewnością sprawią dziadkom wiele radości i będą najlepszym upominkiem. Zastanawiasz się, z czego je wykonać? Sprawdź propozycje od Astra Polska.


Dzień Babci i Dzień Dziadka coraz bliżej!

21 i 22 stycznie są obchodzone jako Dzień Babci i Dziadka. Przypomnij o tym swojemu dziecku. Niech nie zapomni o życzeniach, kwiatach i upominkach – podsuń mu też pomysł na piękne prezenty. Jeśli Twoja pociecha lubi malować, rzeźbić lub rysować, niech stworzy dla dziadków wyjątkowe prace plastyczna, np. serce albo martwą naturę z bukietem róż na pierwszym planie. Zachęć malucha, by puścił wodze fantazji!

Chcesz wykonać upominek wspólnie z dzieckiem? Sprawdź, jakich materiałów warto użyć

Młodsze dziecko może mieć problem z wykonaniem laurki czy ulepieniem wazonika. Jeśli chcesz mu pomóc, to z pewnością przydadzą się Wam różne masy – solne, papierowe czy porcelanowe. Świetnie sprawdzą się też farby w tubkach, którymi można malować na rozmaitych powierzchniach. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca i zobacz, jakie materiały oraz zestawy plastyczne możecie wykorzystać do stworzenia wyjątkowej niespodzianki.

Farby plakatowe – najlepsze do namalowania obrazu dla babci lub dziadka?

Ze względu na znakomitą przyczepność farby plakatowe Astra w tubkach nadają się do malowania na różnych podłożach, takich jak papier, karton, ceramika. Produkty dobrze się rozprowadzają i pozwalają tworzyć niezwykłe dzieła. Są:

 • bezpieczne i nietoksyczne,

 • wydajne i ekonomiczne,

 • szybkoschnące,

 • odporne na działanie światła.

Mają też rzadką, delikatną konsystencję i występują w szerokiej palecie barw, które można ze sobą dowolnie łączyć. Farba po wyschnięciu staje się matowa, łatwo zmywa się ze skóry. Daj dziecku do ręki pędzel i niech nanosi na płótno dowolne kolory. Wcale nie muszą być to starannie wykonane linie. Farby można nakładać w dowolnych układach, kolorystyce i intensywności. Niech nic nie ogranicza wizji artystycznej, a powstanie niepowtarzalny obraz, który wspólnie możecie oprawić i zapakować w kolorowy papier. Malunek od wnuków wywoła uśmiech na ustach babci i dziadka. Takie rękodzieło na pewno zawiśnie na honorowym miejscu, np. w salonie lub sypialni.

Masy porcelanowe, solne i papierowe – stwórzcie z nich arcydzieło!

Kolejną naszą propozycją są masy plastyczne w różnych odsłonach. Masa porcelanowa nadaje się do wycinania gotowych wzorów foremkami, a także do formowania bardziej skomplikowanych kształtów.

Wykonacie z niej niebanalne prezenty, np.:

 • zawieszki – liście, kwiaty, serduszka, gwiazdki,

 • figurki – aniołki, zwierzaki, ludziki,

 • biżuterię – oryginalną broszkę dla babci.

Po wyschnięciu ozdoby pomalujcie farbą perłową. Podobne akcesoria możecie też wykonać z masy solnej. Zróbcie z niej oryginalną ramkę na zdjęcia, włóżcie tam rodzinną fotografię i idealny prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka gotowy.

Ciekawe dekoracje wykonacie również z masy papierowej. Umożliwia ona tworzenie efektownych wzorów na butelkach, talerzach czy innych materiałach. Możecie z niej zrobić też korale, medalion czy bransoletkę i pomalować farbami Astra.

Zestawy plastyczne – optymalne rozwiązanie?

Tak, to idealna propozycja jeśli masz dzieci w różnym wieku. Komplety kreatywne zawierają od kilku do kilkunastu elementów, np.:

 • bloki rysunkowe, kolorowe i techniczne,

 • kredki grafionowe i ołówkowe,

 • farby plakatowe, akwarelowe oraz pędzle,

 • ołówki grafitowe Astra, pióra, flamastry,

 • nożyczki, a także kleje.

W jednym zestawie masz wszystko, czego potrzeba do wykonania oryginalnej pracy plastycznej. Może to być piękna laurka lub ładny obrazek. Wysokiej jakości akcesoria do malowania z pewnością spełnią oczekiwania zarówno Twoje, jak i dziecka. Malujcie razem. Taka wspólna zabawa umocni więzy rodzinne, a stworzone dzieła będą miłą pamiątką dla dziadka i babci.

Więcej artykułów na blogu Astra Polska

Aby stworzyć wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Wystarczy kartka papieru czy podobrazie, zestaw plastyczny i trochę wyobraźni. Pamiętaj tylko aby zbytnio nie ingerować w dzieło, które ma powstać. Pozwól maluchowi na realizację własnej wizji artystycznej. Więcej ciekawych pomysłów na wyjątkowe prace, nie tylko dla babci i dziadka, znajdziesz na naszym blogu.

Szczególnie polecamy artykuły: Pomysły na kreatywne prezenty urodzinowe od marki Astra Polska! oraz Masa solna, papierowa, a może porcelanowa? Która zapewni dziecku najwięcej frajdy? Dajcie się zainspirować i stwórzcie razem coś niezwykłego. Zapraszamy do czytania, oglądania i tworzenia!