Młodzieżowy plecak na wycieczkę

23|10|2019

Młodzieżowy plecak na wycieczkę

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego powraca temat wycieczek. Nasze dzieci będą poznawać kraj, odwiedzając zabytki historyczne, spacerować po górach czy nad morzem. Każdy opiekun chce, aby dziecko miało ze sobą niezbędne akcesoria i elementy wyposażenia. Nic dziwnego, że szukamy dla dziecka plecaka, który będzie dla niego jednocześnie wygodny i pojemny. W tym artykule doradzamy, jaki plecak warto wybrać na wycieczkę dla dziecka.

Czym kierować się przy wyborze?

Jest kilka czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę – to one ułatwią nam wybór. Warto więc uwzględnić:

  • ·         Wiek i wzrost dziecka – choć wiemy, że każde dziecko ma indywidualne potrzeby, są także kwestie uniwersalne. Na przykład dzieci, które dopiero rozpoczęły etap dorastania w wieku nastoletnim, mogą potrzebować nieco mniejszych plecaków. Plecak nie może również być zbyt duży w stosunku do wzrostu, ponieważ kręgosłup naszej pociechy będzie przeciążony. Dobrym wyjściem jest przymierzanie plecaków razem z dzieckiem, aby od razu wybrać ten właściwy.
  • ·         Miejsce, do którego wybiera się dziecko – inne potrzeby mamy na wycieczkach górskich, a inne na przykład na wycieczkach miejskich. W góry musimy zabrać bluzę lub koszulę, warto mieć też czapkę i okulary słoneczne. Nie obejdziemy się bez nawadniania, w plecaku powinna znaleźć się butelka z wodą. Na dłuższe wycieczki możemy spakować baton typu musli, który zapewni odpowiednią dawkę energii. Warto więc wybrać plecak, który pomieści wszystkie te artykuły, nie przeciążając jego pleców. Dobry będzie taki z kilkoma komorami i kieszonkami w różnych miejscach, co pomoże rozłożyć wyposażenie na całej długości i wysokości plecaka, a każde miejsce wycieczkowe rządzi się swoimi prawami i będziemy potrzebować nieco innych akcesoriów.

Jakie plecaki możemy wybrać?

Istnieje wiele różnorakich propozycji, dzięki czemu z powodzeniem znajdziesz taki plecak, który będzie odpowiadał Twojemu dziecku. Może postawić na przykład na jaskrawe kolory, dzięki czemu szybko odnajdzie swój bagaż wśród wielu innych sztuk – to dobry sposób na wycieczki autokarowe, kiedy plecaki będą przewożone wspólnie w dużym luku bagażowym.

Jeżeli dziecko wybierze się na wycieczkę miejską, polecamy plecaki jednokomorowe, do których wystarczy włożyć dodatkową warstwę okrycia wierzchniego, portfel, butelkę z wodą i inne drobiazgi. Z kolei na wycieczki górskie i terenowe może sprawdzić się wspomniany wcześniej plecak z kilkoma komorami i kieszeniami, dzięki czemu dziecko będzie ubezpieczone na różne sytuacje.