Ferie w domu? Spędź je z dzieckiem kreatywnie!

04|01|2021

Ferie w domu? Spędź je z dzieckiem kreatywnie!

Obudź w dziecku pasję do plastyki!


Obawiasz się, że ferie w domu oznaczają kolejne godziny przed komputerem? Wiele zależy od Ciebie i Twojej inwencji! W sklepach znajdziesz mnóstwo akcesoriów i materiałów plastycznych. Są to produkty zróżnicowane zarówno pod względem ceny, jak i poziomu trudności dla użytkującego. Najmłodszym polecamy piasekkreatywny. Dla tych nieco starszych idealny będzie zestaw do ręcznego zdobienia albumów i zaproszeń. To jednak zaledwie ułamek z tego, co mamy do zaoferowania. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca!


Zacznijcie lepić, rzeźbić i formować


Twoje dziecko uwielbia zabawy w piaskownicy? Stwórz mu ją w domu. Jedyne czego potrzebujesz, to piasek kinetyczny. Jest miły w dotyku i łatwo strzepać go z rąk oraz ubrań. Wykorzystaj to, że najmłodsi lubią lepić, rzeźbić, a także formować plastelinę. Zafunduj im kreatywne masy – solne, porcelanowe lub papierowe. Idealnie sprawdzi się też modelina artystyczna. To termoutwardzalne tworzywo, które pod wpływem ciepłych dłoni staje się miękkie i doskonale formowalne.


Warto też zaznaczyć, że ugniatanie ciastoliny:


 • pobudza wyobraźnię przestrzenną dzieci,
 • uczy wytrwałości i koncentracji,
 • pozwala maluchom doskonalić umiejętności manualne.


Z mas plastycznych zrobicie przeróżne dekoracje. Ulepione figurki i ozdoby – broszki, klipsy lub breloczki – wstawcie następnie na kilka godzin do nagrzanego piekarnika, żeby wyschły. Posmarujcie je olejem roślinnym, a nadacie im intensywniejszych kolorów.


Możecie malować na różne sposoby


Jeśli interesują Cię kreatywne metody na malowanie z dziećmi farbkami, to koniecznie zaopatrzcie się w fartuszki ochronne, papier i różne zestawy plastyczne. Mogą to być wodne farby szkolne opółpłynnej konsystencji lub produkty w pędzelkach, które ułatwiają maluchom dozowanie koloru. Wystarczy tylko delikatnie wycisnąć je na kartkę, brystol czy karton.


Bardzo dobrze sprawdzą się także wałki do malowania. Przy ich użyciu naniesiecie kolorowe wzory na różne powierzchnie. Do mieszania ze sobą kilku barw użyjcie paletki malarskiej z wgłębieniami i wygodnym uchwytem. Proponujemy różnej grubości pędzelki i rozmaite farby:


 • plakatowe – do malowania na papierze, kartonie, drewnie czy ceramice,
 • akwarelowe – odporne na światło i można je mieszać z innymi rodzajami produktów,
 • akrylowe – szybkoschnące i trwałe
 • tempery – po wyschnięciu stają się matowe i aksamitne w dotyku.


Co wybrać? Pojedyncze akcesoria czy zestawy plastyczne?


Co wybrać?

 

Pojedyncze akcesoria

Zestawy plastyczne

Koszt zakupu

Są tańsze, ale szybciej się zużywają.

Większy wydatek jednorazowy, ale wystarcza na dłużej.

Atrakcyjność

Dają mniejsze możliwości do zabawy.

Wielość kolorów i odcieni pobudza wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Żywotność

Pojedyncze tubki szybciej się zużywają.

Farby czy inne akcesoria mogą szybciej wysychać, ale wystarczy je dobrze zamykać po każdym użyciu.

Możliwość dokupywania kolejnych akcesoriów

Tak

Tak.


Jak widać, choć bogato wyposażone zestawyplastyczne, kosztują nieco więcej, to równolegle są atrakcyjniejsze i ekonomiczniejsze.


Wybrane komplety zawierają m.in.:

 • farby plakatowe,
 • pędzle różnych rozmiarów,
 • plastelinę świecącą i kolorową,
 • modelinę,
 • akwarele,
 • inne akcesoria.


Zabawy zestawami artystycznymi pozwalają rozwijać kreatywność i motorykę u dzieci – usprawniają palce oraz mięśnie dłoni.


Sprawdź inne możliwości!


W tym artykule zaprezentowaliśmy wiele produktów – zarówno pojedynczych artykułów, jak i atrakcyjnych cenowo zestawów plastycznych – które idealnie sprawdzą się podczas ferii w domowym zaciszu. Wszystkie nasze akcesoria są w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Już teraz wejdź na astrapolska.pl i sprawdź inne propozycje. Nieco starszym pociechom z pewnością spodobają się akcesoria do scrapbookingu czy do marmurkowania, czyli tworzenia ozdobnych papeterii. Zamów je już dziś i obudź w dziecku pasję do tworzenia.