Astra

25|08|2020

Jakie kredki kupić małemu dziecku?


Nauka rysowania jest jednym z naturalnych etapów w rozwoju każdego dziecka. Prędzej czy później maluch sięgnie po kredki, czy to w domu, czy w przedszkolu. Zajęcie to jest doskonałym ćwiczeniem motorycznym, które poszerza horyzonty wyobraźni, dlatego już z wyprzedzeniem warto skompletować artykuły rysunkowe. Od czego jednak zacząć? Czy każdy rodzaj kredek nadaje się dla małych dzieci? Sprawdź to w naszym artykule.


więcej

24|07|2020

Jaki zestaw plastyczny kupić dziecku?


Dobry prezent dla dziecka skupi jego uwagę, pomoże rozwinąć zdolności manualne oraz kreatywne. Zestawy plastyczne z reguły łączą w sobie te wszystkie elementy, jednak który z nich wybrać? Możliwości na rynku jest wiele, a każdy z produktów powinien być dostosowany do wieku i charakteru najmłodszych. Przedstawiamy najpopularniejsze zestawy plastyczne na rynku – wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.


więcej

01|07|2020

Jak malować pastelami olejnymi?

Chcesz przejść na wyższy poziom rysowania i sprawdzić się w innej technice? Jeżeli znudziły Ci się zwykłe kredki, a brudzące węgle nie wchodzą w grę, pastele olejne będą dla Ciebie idealne. Nie są tak popularne, jak ich sucha wersja, lecz pozwalają uzyskać naprawdę oryginalne efekty artystyczne. Dzięki swoim właściwością łączą efekt malunku farbami oraz rysunku. Sprawdź, na czym polega technika stosowania tłustych pasteli, od czego zacząć i jakie produkty wybrać.


więcej

22|05|2020

Jak malować farbami plakatowymi?

Kupując zestawy plastyczne, zwróćmy uwagę na właściwości produktów. Powinny być dostosowane do wieku oraz umiejętności artysty. Szczególnie ważne jest to w przypadku malowania. I tak ze względu na odpowiednią gęstość, szybkie schnięcie oraz przystępne ceny farby plakatowe nadają się idealnie dla najmłodszych oraz osób, które zaczynają swoją przygodę z tą techniką plastyczną. Zastanawiasz się, od czego zacząć? Sprawdź, co jest najistotniejsze w używaniu plakatówek i jak powinieneś się przygotować do stworzenia pierwszego obrazu.


więcej

14|04|2020

Jak wybrać dobre farby olejne do malowania obrazu?

Planujesz zająć się nowym hobby plastycznym? A może chcesz zmienić dotychczas stosowaną technikę? Malowanie farbami olejnymi to doskonały wybór. Jednak przed rozpoczęciem swojego pierwszego dzieła musisz przygotować materiały, z którymi będziesz pracować. Odpowiednie podobrazie malarskie, pędzle oraz najważniejsze – farby. Czym kierować się podczas zakupu tego produktu i na co zwrócić uwagę? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

więcej

01|04|2020

Plecak czy torba na ramię. W czym dziecko powinno nosić książki?

Każdy rodzic w końcu stanie przed dylematem – tornister czy torba dla dziecka? Ponieważ jest to nieodłączny element uczniowskiej wyprawki, warto poświęcić trochę czasu na rozważenie obu wariantów. Przed podjęciem decyzji musisz wziąć pod uwagę zarówno wiek pociechy, jak i jej potrzeby. W poniższym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie. Sprawdź, która opcja najlepiej sprawdzi się dla Twojego dziecka.


więcej

02|03|2020

Jaka jest różnica między pastelami suchymi a olejnymi?

Korzystał z nich już Leonardo da Vinci i Federico Barocci. To właśnie wybitni włoscy mistrzowie malarstwa XVI wieku rozpowszechnili pastele. Powstają one z mieszanki pigmentu ze spoiwami i innymi dodatkami (najczęściej stosowana jest kreda i glinka). Taka masa ma konsystencję ciasta, a po wyschnięciu tworzy kolorowe sztyfty do rysowania. Obecnie na rynku dostępne są pastele olejne i suche. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaka jest pomiędzy nimi różnica.

więcej

03|01|2020

Plastelina, modelina, a może sprytna plastelina – czym się różnią i co wybrać?

Dzieciaki uwielbiają lepić. To dla nich nie tylko wspinała zabawa, ale również świetny sposób na rozwijanie kreatywności i sprawności manualnej małych rąk. Obecnie wybór materiałów do lepienia i modelowania jest na tyle szeroki, że ciężko zdecydować się na konkretny produkt. Z myślą o niezdecydowanych przygotowaliśmy krótki przegląd różnorodnych mas do lepienia i ich właściwości. Po lekturze z pewnością łatwiej będzie dokonać trafnego zakupu.

więcej

03|01|2020

Farby do malowania dla dzieci – jakie wybrać?

Kompletując szkolną wyprawkę dla dziecka, nie można zapomnieć o artykułach plastycznych. Wśród nich koniecznie powinny znaleźć się farby, dzięki którym pociecha będzie miała okazję wyrazić swojego wewnętrznego artystę. Tylko po jaki rodzaj sięgnąć? Na rynku jest przecież ich całe mnóstwo. By pomóc Wam w wyborze, przedstawiamy krótki przegląd rodzajów farb do malowania wraz z ich wadami i zaletami. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu wybór stanie się jasny. Zapraszamy do lektury.

więcej