Farby tempery

Ergebnisse 1 – 12 von 14 werden angezeigt

Produktów na stronie: 12 36

Jednym z ciekawszych materiałów do malowania na płótnie, ale też np. drewnie, jest farba tempera. Takie produkty oferujemy w wygodnych w użyciu tubkach. Nasz asortyment obejmuje artykuły o zróżnicowanych kolorach, które proponujemy również w zestawach. Klientom zapewniamy fachowe doradztwo przy ich wyborze – w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Czym wyróżniają się farby tempery?

Opisywany rodzaj środka artystycznego przygotowuje się głównie z surowców naturalnych. Do jego produkcji używane są: woda, kreda, a także spoiwo z celulozy bądź skrobi kukurydzianej. Farby tempery w tubkach zyskują swoją barwę dzięki zastosowaniu pigmentów – te muszą być bezpieczne i nietoksyczne. Połączenie ze sobą wymienionych składników pozwala uzyskać wyroby, które po nałożeniu na wybraną powierzchnię wyróżniają się przede wszystkim krótkim czasem schnięcia. Warto pamiętać, że tego typu produkty wykazują zmniejszoną odporność na wilgoć, dlatego należy używać ich do malowania elementów przed nią zabezpieczonych – np. znajdujących się wewnątrz budynków.

Dostępne w naszym szerokim asortymencie farby tempery w tubkach są jednak dość trwałe. Wpływa na to m.in. ich wysoka elastyczność. W przypadku wykorzystania ich na niestabilnym podłożu, takim jak płótno czy papier, nawet przy wielokrotnym zginaniu opisywany środek zachowuje swój pierwotny wygląd i parametry fizyczne. To tym samym interesująca alternatywa dla farb akrylowych. Tempery w tubkach oferujemy w przystępnych cenach, co także jest ich atutem.

Farby tempery – na jakich podłożach sprawdzą się najlepiej?

Wspomniane medium jest trwałe i łatwe w użyciu, dzięki czemu wykorzystuje się je przede wszystkim do tworzenia rozmaitych prac artystycznych. Malowanie można wykonać na delikatnym płótnie, cienkim lub grubym papierze, ale też kartonach i tekturze. Farby tempery w tubkach to również idealne rozwiązanie dla osób preferujących przygotowywanie grafik z użyciem twardych powierzchni takich jak tynki. Jednym z rodzajów podłoża, które też pokrywa się opisywanym środkiem, jest drewno – najczęściej w postaci desek. Rzadziej stosuje się natomiast tempery do szkła, ceramiki, porcelany czy plastiku. W przypadku takich materiałów zalecamy użycie farb specjalistycznych. Nietoksyczne wyroby, które proponujemy w tubkach, najlepiej sprawdzają się na sześciu wymienionych podłożach.

Jakie akcesoria przydają się przy użyciu farby tempery?

Do malowania z wykorzystaniem wspomnianego środka artystycznego rekomendujemy zastosowanie pędzli szczecinowych. W tym wypadku nadadzą się zarówno te o końcówkach zaokrąglonych, jak i ściętych. Odpowiednie będą przybory dość szerokie i o sporych rozmiarach. Farby tempery w tubkach można z powodzeniem ze sobą mieszać. Aby uzyskać zróżnicowane barwy, niezbędne jest wykorzystanie wody i dodatkowego materiału do łączenia ze sobą wybranych kolorów. Wielu artystów do realizacji prac z użyciem takich produktów decyduje się ponadto na przygotowanie szkicu konturowego. Do jego stworzenia najlepszy będzie ołówek. Tego typu przybory również warto nabyć przed rozpoczęciem malowania za pomocą opisywanych artykułów.

Ze względu na ich nietoksyczność, z powodzeniem mogą je wykorzystywać dzieci. W przypadku najmłodszych malarzy dodatkowe akcesoria są opcjonalne – mali artyści często stawiają na pokrywanie płótna czy papieru medium, które nanoszą na tego typu podłoża za pomocą własnych palców.

Dlaczego warto postawić na farby tempery z naszego sklepu?

Wysokiej jakości farby tempery w tubkach proponujemy w atrakcyjnych cenach. Są one dostępne w wielu kolorach, a także zestawach, które świetnie nadadzą się np. jako prezent dla początkującego malarza. Zapewniamy fachowe doradztwo przy zakupie. Wybrane materiały dokładnie zabezpieczamy na czas transportu do klienta. Zamówienia realizujemy szybko, dbając o terminowe dostarczenie artykułów pod wskazany adres. Jesteśmy producentami wspomnianych wyrobów – gwarantujemy ich równomierne rozprowadzanie po podłożu, a także wysoką intensywność barw. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Nachrichten

  • Astra Academy – Fortbildungsprogramm für Lehrer

    Das Aus- und Fortbildungsprogramm der Astra-Akademie ist ein kostenloses Projekt, das sich an Vorschul-, Kleinkind- und Kunsterzieher richtet, die ihre beruflichen Fähigkeiten in der Entwicklung der Feinmotorik von Kindern verbessern möchten.

  • Frutolina – magische Plastikmasse jetzt im Handel

    Frutolina ist eine Kunststoffmasse, die für das kreative Spiel und zur Förderung der sensorischen Entwicklung von Kindern entwickelt wurde. Sein Markenzeichen ist ein außerordentlich intensiver fruchtiger Duft, der in Verbindung mit entsprechend ausgewählten Farben eine ganz neue Dimension des Spielens schafft.

  • Ölpastelle – entdecken Sie 3 Inspirationen für außergewöhnliche Kunstwerke

    Zeichnen und Malen gehören zu den besten Möglichkeiten, sich selbst und die eigenen Gefühle durch Kunst auszudrücken. Kann jeder, egal welchen Alters, ein Bild mit Ölpastellkreiden malen? Hier ein Tipp: Befolgen Sie ein paar einfache Tipps und schaffen Sie gemeinsam mit uns erstaunliche Kunstwerke.

Weitere Artikel